Nasz adres: ul. Gostyńska 11, Piaski

Godziny otwarcia: pon. - pt. 8-17 sob. 8-12

Telefon: +48 501 589 078

Adres email: darek@motofan.pl

  1. Motofan
  2. Filtry - sklep, hurtownia
  3. Filtry hydrauliczne

Filtry hydrauliczne

Filtry hydrauliczne

Hydraulika to bardzo szeroka gałąź przemysłu, gdzie niezbędne jest stosowanie filtracji oleju hydraulicznego. Od jakości zastosowanych filtrów i ich parametrów zależy wydajność i sprawność maszyn i urządzeń oraz systemów hydraulicznych. 

Filtry hydrauliczne WIX FILTERS, DONALDSON, MANN, BALDWIN, SF-FILTER, HIFI Filter, HYDAC

Regularne wymiany olejów hydraulicznych wraz z filtrami gwarantuje bezawaryjną pracę i niezawodność w potrzebie każdej maszyny. W maszynach budowlanych czy rolniczych dbanie o układ hydrauliczny to brak przestojów i wymian różnych elementów, na które mają wpływ czysty olej. W przemyśle bezawaryjna praca układu hydraulicznego w systemie ciągu produkcyjnego to niskie koszty wytwarzania i zysk dla właściciela. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta, wymieniać olej hydrauliczny i filtry. Nigdy nie należy wymieniać tylko jednego elementu, czyli albo oleju hydraulicznego albo filtra. Zawsze wymieniamy i jedno i drugie. Żaden filtr po określonej illości godzin pracy nigdy nie będzie tak sprawny jak nowy, a ponownie założony może doprowadzić do uszkodzenia wrażliwych elementów systemu hydraulicznego.

Zanieczyszczenia układów hydraulicznych zakłócają funkcję oleju hydraulicznego, do której możemy zaliczyć:
1.    Olej hydrauliczny działa jako nośnik energii w maszynie
2.    Olej hydrauliczny służy do smarowania wewnętrznych, ruchomych części układu
3.    Olej hydrauliczny działa jako nośnik ciepła
4.    Olej hydrauliczny uszczelnia mikro prześwity między ruchomymi częściami
Jeżeli któraś z tych funkcji jest niesprawna cały układ hydrauliczny nie będzie działał zgodnie z założeniami konstruktorów. 

Jakie filtry hydrauliczne należy montować?

Aby uniknąć przykrych konsekwencji nigdy nie należy montować filtrów hydraulicznych niewiadomego pochodzenia. Kupujmy zawsze filtry hydrauliczne pochodzące z oficjalnej dystrybucji, znanych i cenionych producentów. Tylko takie postępowanie daje nam gwarancje na używane produkty i pomoc techniczną doradców. Bardzo często decyzje o kupnie "niewiadomych" filtrów podyktowane sa kosztami zakupu. Jednak najczęściej te tanie filtry są konstrukcyjnie i technologicznie inne niż te, które powinny być zamontowane katalogowo. W ofercie sklepu MOTOFAN jest tak duży wybór produktów, że każdy klient znajdzie odpowiedni filtr hydrauliczny. Możemy zaoferować filtry hydrauliczne takich producentów jak WIX FILTERSBALDWINDONALDSONSF-FILTER, MANN FILTERMAHLEJURA HIFI NEWPARTS Filters oraz HYDACPALLINTERNORMENPARKER i wiele innych.

 Podział filtrów hydraulicznych

Filtry hydrauliczne można dzielić na wiele sposobów. Można je podzielić wg wytrzymałości na rozerwanie czyli nisko ciśnieniowe, wysoko ciśnieniowe czy średni ciśnieniowe jak i również ze względu na ich konstrukcję czy wykonanie materiałowe. W produkcji filtrów hydraulicznych najpopularniejszymi materiałami filtracyjnym jest wykorzystywanie:
a.    Celuloza
b.    Celuloza wzmocniona siatką
c.    Siatka
d.    Włókno szklane
W zależności od zastosowania i wymogów producenta maszyn stosuje się odpowiedni filtr z odpowiednim materiałem filtracyjnym. 

Mikrofiltracja Kleenoil - oczyszczanie układów hydraulicznych

Oprócz filtrów hydraulicznych oferujemy również usługę oczyszczania układów hydraulicznych stosując technologię mikrofiltracji Kleenoil.

Oczyszczanie układów hydraulicznych

Czy wiesz, że zamiast często wymieniać olej, tracić na to czas i pieniądze, możesz go filtrować? System filtracji KLEENOIL pozwala na od 5 do 10 razy rzadszą wymianę oleju, jednocześnie gwarantując jego czystość przez cały czas użytkowania oraz idealne warunki do pracy urządzeń hydraulicznych, maszyn przemysłowych, budowlanych i rolniczych. Filtracja oleju z KLEENOIL to korzyści wszędzie tam gdzie wykorzystywany jest olej!

NA CZYM POLEGA FILTRACJA OLEJU Z FILTRAMI KLEENOIL?

System filtracji KLEENOIL to zestaw filtrów bocznikowych (by-pass), który jest podłączany do obiegu oleju lub zbiornika w urządzeniu, którego olej chcemy oczyścić. Dzięki powolnej filtracji przez filtry KLEENOIL przechodzi od 2 do 3 litrów oleju na minutę, co pozwala na oczyszczenie oleju hydraulicznego z wszelkich cząstek stałych, nawet tych najmniejszych o wielkości 1μm. Nasze filtry regenerują olej i jednocześnie usuwają z oleju aż 99,95% wody. Zawsze czysty olej to idealne warunki pracy dla Twoich urządzeń i maszyn, dzięki czemu znacznie obniża się ich awaryjność i konieczność drogich napraw.    

JAKIE SĄ KORZYŚCI FILTROWANIA OLEJU?

•    oszczędności finansowe wynikające z rzadszego zakupu oleju
•    znacznie wydłużony czas użytkowania
•    brak przestojów urządzeń związanych z awariami i częstą wymianą oleju
•    uniwersalne i bardzo szerokie zastosowanie
•    wolne od zanieczyszczeń i wody układy hydrauliczne