Nasz adres: ul. Gostyńska 11, Piaski

Godziny otwarcia: pon. - pt. 8-17 sob. 8-12

Telefon: +48 501 589 078

Adres email: darek@motofan.pl

  1. Motofan
  2. Filtry - sklep, hurtownia
  3. Filtry powietrza

Filtry powietrza

Filtry powietrza do samochodów i maszyn rolniczych i budowlanych

Dlaczego są takie ważne filtry powietrza?

Czyste powietrze to lepsza praca silnika, mniejsze spalanie, dłuższa żywotność podzespołów — większy komfort dla właściciela. Któż z nas nie chciałby nie mieć żadnych problemów z samochodem? To od nas jednak w dużej mierze zależy, jak nasze auto będzie sprawować. Stosując filtry powietrza wysokiej jakości wspomagamy długą i bezawaryjną pracę silnika. Montując te niskiej jakości — a na rynku jest ich znaczna ilość — systematycznie niszczymy to na co przeznaczyliśmy nasze oszczędności.

Na rynku możemy spotkać różne konstrukcje, które mają tylko jeden cel: skutecznie oczyścić powietrze przed dostaniem się do ważnych elementów układu.

filtry powietrza WIX FILTERS, filtry do samochodów amerykańskich

Możemy spotkać filtry:

  • Okrągłe — wykonane są z różnych materiałów filtracyjnych w zależności od tego jak dokłada ma być praca filtra.
  • Panelowe — inaczej mówiąc prostokątne, mają szerokie zastosowanie w motoryzacji oraz małych silnikach spalinowych. Ich konstrukcja pozwoliła na zaoszczędzenie miejsca w komorach silnika i rozwój innych układów.

Istnieją również filtry kasetowe, workowe i wiele innych, ale tak jak pisaliśmy, wszystkie mają jeden cel: czyste powietrze to priorytet.

Różnorodność konstrukcji i przeznaczenia czynią z filtrów powietrza bardzo szeroką grupę produktową, która jest niezwykle istotna dla prawidłowej pracy urządzeń. Całą filtrację można podzielić na dwie grupy: mobilną i stacjonarną.

Przez filtrację mobilną rozumiemy zastosowanie w motoryzacji (samochody osobowe i ciężarowe), maszyny budowlane i rolnicze, przemysł morski i kolejowy itd. Tak więc zaliczamy do tej grupy wszystko, co się porusza.

Filtracja stacjonarna to natomiast zastosowanie w przemyśle ciężkim — przy urządzeniach stacjonarnych w układach zasilania, hydraulicznych, powietrznych.

 

W ofercie filtrów powietrza w sklepie MOTOFAN każdy klient znajdzie produkt spełniający jego oczekiwania. Posiadamy w sprzedaży filtry powietrza WIX FILTERSfiltry powietrza MANN FILTERfiltry powietrza DONALDSONfiltry powietrza BALDWINfiltry powietrza SF-FILTERfiltry powietrza Jura HiFifiltry powietrza FIAAMfiltry powietrza HENGSTfiltry powietrza MAHLE oraz wiele innych.