Nasz adres: ul. Gostyńska 11, Piaski

Godziny otwarcia: pon. - pt. 8-17 sob. 8-12

Telefon: +48 501 589 078

Adres email: darek@motofan.pl

  1. Filtracja
  2. Kleenoil
  3. Stała kontrola zanieczyszczeń w zakładach produkcyjnych
MotoFan, 16.09.2020 17:01:27

Stała kontrola zanieczyszczeń w zakładach produkcyjnych

Zakłady produkcyjne budowane są z maszyn przemysłowych i dużych układów hydraulicznych. Wymagają one smarowania na czas, przetworzonych olejów maszynowych i przemysłowych systemów filtracji oleju, aby działały z optymalną prędkością. Maszyny w zakładach produkcyjnych nie mogą pozwolić sobie na długie przestoje, ponieważ powoduje to ogromne straty dla firmy. Co więcej, może to wpłynąć na harmonogram produkcji i istnieje prawdopodobieństwo, że wpłynie to również negatywnie na ogólne zaangażowanie firmy w dostawy.

Ten przestój można zminimalizować, jeśli zakład produkcyjny jest wyposażony w stałą kontrolę zanieczyszczeń. Stała kontrola zanieczyszczeń to możliwość odfiltrowania wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w maszynach. Uważa się, że prawie 80% usterek maszyn jest spowodowanych różnymi zanieczyszczeniami w ich układzie smarowania. Umieszczenie filtrów oleju w tych maszynach zapewnia zminimalizowanie zanieczyszczenia.

Systemy hydrauliczne zbudowane są z wielu połączonych ze sobą ruchomych części. Te ruchome części są pod stałym ciśnieniem i powodują tarcie. To ciśnienie i tarcie tworzą osad, który staje się zanieczyszczeniem, jeśli nie zostanie przefiltrowany na czas. Nawet jeśli zostaną odfiltrowane z wewnętrznego obiegu maszyny, nadal są niebezpieczne, jeśli filtr nie zostanie wymieniony. Systemy filtracyjne wymagają przeprowadzenia procesu czyszczenia lub nawet wymiany samych filtrów.

Wszystkie parametry maszyn i ich żywotność opierają się na terminowej konserwacji i wdrożeniu stałego systemu kontroli zanieczyszczeń. Różne branże i zakłady produkcyjne opracowują standardy jakości, które obejmują strategiczne harmonogramy konserwacji maszyn. Te harmonogramy konserwacji obejmują wymianę przemysłowych systemów filtracji oleju. Niektóre zakłady wykorzystują również przenośne systemy filtracji oleju, które umożliwiają ponowne użycie smarów, oszczędzając zasoby i pieniądze.

Można tutaj powiedzieć, że nie ma ustalonego stałego systemu kontroli zanieczyszczeń. Zakłady produkcyjne decydują o sposobie utrzymania swoich systemów filtracyjnych w oparciu o swoją działalność produkcyjną, stan maszyn i ogólne standardy jakościowe ustalone dla czynności konserwacyjnych. Filtry oleju są dobrze znane z maszyn przemysłowych na dużą skalę. Te filtry oleju są rozmieszczone strategicznie w maszynach, aby zapewnić minimalne zużycie.

Filtry oleju stosowane w maszynach na skalę przemysłową są zbudowane z myślą o pracy w dużych obciążeniach. Producenci przemysłowych filtrów oleju rozumieją, że koncentrują się na zapewnieniu stałej kontroli zanieczyszczeń. Zanieczyszczenia są blokowane przez filtry i pozostają w nich przechowywane, dzięki czemu jakość smarowania nie jest zagrożona. Potrzeba posiadania wydajnego systemu filtracji rośnie wraz z upływem czasu, ponieważ koszty konserwacji i napraw maszyn rosną w szybkim tempie.

Jest wielu producentów systemów filtracji oleju, którzy podają różne standardy jakości przemysłowych systemów filtracji oleju. Dla zakładów produkcyjnych ważne jest, aby stosować systemy filtracji, które zapewniają stałą kontrolę zanieczyszczeń w swoich maszynach. Proces ten można jeszcze bardziej usprawnić, stosując wysokiej jakości przemysłowe filtry oleju, aby zapewnić najwyższą wydajność maszyn. Poprawi to produktywność maszyny, a także żywotność samej maszyny.


Kontakt z nami:

501-589-078

Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij